Blog Kadoro

Nowy cennik kosztów wysyłki

poniedziałek, 3 marzec 2014

1.02.2014 r. uległ zmianie cennik usług pocztowych i niestety po raz kolejny znacząco podrożały w nim przesyłki o gabarycie B, którymi wysyłamy do Was zdecydowaną większość zamówień. Zmiana cennika nastąpiła niemal z dnia na dzień, więc w miesiącu lutym nie zmienialiśmy naszego cennika kosztów wysyłki, nie chcąc wprowadzać podwyżki nie oferując niczego w zamian. Od dzisiaj jesteśmy jednak zmuszeni podnieść koszty dostawy za pośrednictwem Poczty Polskiej, ale jednocześnie dzięki współpracy z firmą DPD możemy zaproponować Wam alternatywę. Obniżyliśmy podstawową cenę przesyłki kurierskiej do 14.50 zł, a dla zamówień z przedziału 100-200 zł do jedynie 7 zł. Obniżyliśmy też próg darmowej wysyłki kurierem do 200 zł, oraz wprowadziliśmy opcję dostawę kurierem za pobraniem.

Nowy cennik kosztów wysyłki obowiązujący od 3.03.2014 przedstawia się następująco:

Sposób dostawy i płatności
na terenie Polski
od 0
do 99.99
od 100
do 199.99
od 200
do 299.99
powyżej
300
Poczta Polska
przedpłata (przelew lub karta)
9.50 GRATIS GRATIS GRATIS
Poczta Polska
za pobraniem przy odbiorze
14.99 10.00 10.00 GRATIS
Kurier DPD
przedpłata (przelew lub karta)
14.50 7.00 GRATIS GRATIS
Kurier DPD
za pobraniem przy odbiorze
17.50 10.00 3.00 GRATIS
Odbiór osobisty
Wrocław, ul. Stalowa 82 II p.
GRATIS


3 Komentarzy do “Nowy cennik kosztów wysyłki”

 1. Bogna napisał(a):

  A może dałoby się włączyć do oferty paczkomaty Inpost – taniej i też sprawnie to przebiega?

 2. Patrycja napisał(a):

  Witam,

  moim zdaniem przesyłka do tej pory była już wysoka, a teraz to już zupełne wariactwo. Zaopatruję się w różnych firmach i koszt przesyłki kurierskiej wynosi 10zł. Są firmy które zupełnie nie zarabiają na przesyłkach i za polecony priorytet płacę 6zł. Moim zdaniem koszt jest zdecydowanie za wysoki. Wystarczy pójść na pocztę, kupić małą kopertę z bąbelkami( bo zazwyczaj w takiej mieszczą się zamówienia) i nadać polecony priorytet, koszt ok. 6zł.
  Pozdrawiam.

 3. Anna napisał(a):

  Zmiana naszego cennika poprzedzona była szczegółową analizą i kalkulacją przez cały miesiąc luty, gdy mimo podwyżki cennika poczty pozostaliśmy przy starych cenach wysyłki. Obecna cena przesyłki priorytetowej gabarytu B to 8.30 zł do 350 g i 11.00 zł od 350-1000g. Ponadto, mimo że powszechne usługi świadczone przez Pocztę Polską są zwolnione z podatku VAT, zwolnienie to ma charakter podmiotowy, tj. tylko Poczta Polska może z niego korzystać. W przypadku refakturowania kosztów opłaty pocztowej (do czego jesteśmy zobowiązani, bo klient wnosi zapłatę na naszą rzecz nie Poczty Polskiej) zgodnie ze stanowiskiem organów skarbowych jesteśmy zmuszeni doliczyć do niej 23% VAT, tak więc realny koszt takiej przesyłki to 10,21 zł do 350g i 13,53 zł od 350-1000g, nie wliczając w to kosztów opakowania itd. Wiemy jak ważne są jak najniższe koszty dostawy w przypadku internetowych zakupów i w dalszym ciągu subsydiujemy opłatę pocztową naszym klientom, gdyż w większości wypadków realne koszty wysyłki są wyższe niż nasza zryczałtowana opłata, jednak możemy to robić tylko do pewnej granicy. Rozważamy natomiast wprowadzenie dostawy do paczkomatów i niewykluczone, że taka opcja pojawi się w przyszłości.

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyć następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Podgląd komentarza: