Blog Kadoro

Kamień księżycowy

czwartek, 29 listopad 2007

Kamień księżycowy (ang. moonstone) odznacza się srebrzysto-perłową poświatą przypominającą delikatną poświatę księżycową. Kamień ten otoczony jest mistyką i magią. W wielu kulturach (np. w Indiach), uważany jest za kamień święty, magiczny. Tam też uznaje się ten kamień za “kamień snu”, który obdarowuje tego, kto go nosi pięknymi wizjami w nocy. W krajach arabskich kobiety często noszą kamienie księżycowe wszyte w ubranie tak, by były niewidoczne dla innych, gdyż w tej kulturze jest to symbol płodności.

Kamień księżycowy symbolizuje nasze jestestwo jako całość. Swoim łagodnym blaskiem wzmacnia podświadomość i naszą emocjonalność. Różne skojarzenia związane z kamieniem księżycowym sprawiają, że nazywany on jest “kamieniem kochanków,” wywołując łagodne uczucia i strzegąc prawdziwe szczęście w miłości. Mówi się również, że noszenie kamieni księżycowych wzmacnia naszą intuicję i naszą zdolność pojmowania.

Kamień księżycowy to kamień osób urodzonych pod znakiem Koziorożca oraz w miesiącu czerwcu.

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyć następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Podgląd komentarza: